
IAA-mässan i Hannover
24-26/9 2010, 3 dgr
Hotel Meyn***
Dag 1. Via våra upphämtningsorter tar vi oss över Öresundsbron och ner till Rödby där vi går på färjan som tar oss till Puttgarden. I Heiligenhafen stannar vi till för shopping på Calle, Fleggaard och Aldi mm. Under tidig kväll kommer vi till Soltau och vårt hotell Meyn som ligger några mil norr om Hannover. På kvällen äter vi en gemensam middag i hotellets restaurang.
Dag 2. Efter en god frukost åker vi till mässan i Hannover, där vi tillbringar hela dagen. Inträdet ingår ej i resans pris och löses individuellt på plats. Väl tillbaka på hotellet serveras en gemensam middag i hotellets restaurang.
Dag 3. Efter en skön sovmorgon och frukost startar hemresan, vi kör samma väg som på resan ner. Under kvällens lopp är vi tillbaka på våra respektive slutdestinationer.
|
Pris: |
2 100 |
kr |
Enkelrumstillägg: |
300 |
kr |
|
Anmälningsavgift: |
500 | kr |

| Sista boknings- och inbetalningsdag: |
15 |
augusti |
|
Upphämtning (med reservation för tider): | |||
| Hamntorget | Helsingborg |
kl. |
07.30 |
| Ö&Bs parkering | Landskrona |
kl. |
07.50 |
| Shell-macken | Löddeköpinge |
kl. |
08.10 |
| Thells | Södra Sandby |
kl. |
09.00 |
| Godsmagasinet | Lund |
kl. |
09.15 |
| Malmö Opera | Malmö |
kl. |
09.45 |
Med reservation för valutaförändringar och bränsletillägg.